Przejdź do głównej zawartości

Kompakt kontra lustrzanka / Pomysł na prezent / Idą Święta / Wyprzedaże / Vlog / Magdalena Adrian / Blog


W związku z tym że zbliża się grudzień czyli Czas Prezentów z pewnością wielu z Was pomyśli o nowym aparacie ,biorąc pod uwagę media społecznościowe ,które wywierają coraz większą presję pod względem jakości prezentowanych zdjęć .
Zanim zaczniecie przeglądać oferty aparatów fotograficznych, powinniście odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze i chyba najważniejsze, to do czego będzie nam aparat służył?! Wiadomo że do zdjęć! Jednak nie da się wybrać takiego samego aparatu dla osoby początkującej, co dla profesjonalisty.Ważną sprawą  jest również to jak często będziemy naszego aparatu używać. Zatem jeśli aparat potrzebny jest Ci od święta do święta czyli urodziny męża , żony, syna ,córki w święta Bożonarodzeniowe i jeszcze parę zdjęć między tymi wydarzeniami to spokojnie wystarczy ci Compact który raz że zadowoli cię jakością zapisanego obrazu a dwa  to zbytnio nie nadwyręży twojej kieszeni i ma gotowe funkcje, które szybko użyjesz bez wysiłku. Koszt takiego kompaktu to od 1200 złotych do około 2400zł. Sporo , jednak to jest wydatek jednorazowy w przeciwieństwie do lustrzanek. Jeśli jednak planujecie zakup lustrzanki, bo to z nią chcecie rozwijać swoją pasję do fotografii, musicie wziąć pod uwagę kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze lustrzankę zazwyczaj kupujemy w zestawie z kitowym obiektywem, tutaj możecie zauważyć już na starcie, że optyka jest wymienna co w rezultacie daje nam dodatkowe koszta .Czyli aparat body plus kit równa się zestaw początkowy do nauki robienia zdjęć .
Jaki aparat wybrać? Bardzo znanymi Markami jest Nikon oraz Canon. Są to naprawdę świetni producenci lustrzanek. Moim pierwszym aparatem, kiedy zaczęłam myśleć o fotografii była cyfrówka Samsung WB110 czerwony. Jednak szybko przestał spełniać moje oczekiwania. Kolejnym aparatem była lustrzanka Nikon d5100 . Nie chciałabym , oczywiście abyście pokładali wielkie nadzieje w aparaty jakiekolwiek, że będziecie robić właśnie takie piękne i cudowne zdjęcia jak widzicie w necie - owszem będziecie - za parę lat pod warunkiem, że przyłożycie się do nauki techniki robienia zdjęć obowiązujących zasad i obróbki graficznej surowych zdjęć .
Wiadomo że lustrzanką mamy więcej możliwości manualnych ustawień niż w popularnych kompaktach. Compact służy nam do zwykłego robienia pstryk a lustrzanka do modelowania tego, co widzimy, czyli na przykład do rozmycia tła ,wydobycia głębi ostrości konkretnego przedmiotu, takiego którego w danym momencie chcemy, co przy kompakcie jest niemożliwe. Również modelujemy czasem, przesłoną ,iso, uzyskując  niesamowite efekty, których oczywiście trzeba  się nauczyć ,bo przecież aparat sam zdjęć nie robi! Tak samo jak garnek sam nie ugotuje dobrej zupy!
Podsumowując Compact kupujemy wtedy, gdy potrzebujemy w miarę przyzwoitych zdjęć od święta do święta lub gdy po prostu nie mamy czasu na bawienie się w ustawianie parametrów i chcemy aby wydatek był jednorazowy. Jednak gdy chcemy rozwinąć się fotograficznie, poświęcić czas na ustawienie parametrów, chcemy robić zdjęcia architektury, krajobrazu, portretów itd rzecz jasna wybieramy lustrzankę. Pamiętając jednak o dodatkowych kosztach w zależności od chęci robienia zdjęć o różnej kategorii, o dodatkowych kosztach wymiennych obiektywów.
Cena Nikona d5100 plus obiektyw 18-105 to cena od 2500 zł za Nikona z obiektywem 18-55 C200 płacimy 3549 zł .Chciałabym jeszcze dodać, że z końcem roku sklepy szykują ciekawe oferty cenowe, jednak Pamiętajcie by świadomie dokonywać zakupów i nie dać się zwieść sprzedawcy, który zazwyczaj chce bardziej pozbyć się towaru, niż zadbać o Twój fotograficzny talent. On nie wie nic więcej niż jest w krótkim opisie aparatu i on nie robi zdjęć. Więc zawsze wcześniej poinformuj się o wybranym przez siebie modelu aparatu byś wiedział co kupujesz.
Zapraszam do obejrzenia mojego filmiku na ten temat

Pozdrawiam serdecznie
oraz zachęcam do subskrypcji tutaj tego Bloga oraz Vloga na YT kliknij tu
Oraz Facebook kliknij tutaj
Będzie bardzo miło mi Was gościć :)
#nikon #canon #fotografia #fotografia_dla_początkujących #aparat #wybór_aparatu #nowy_aparat #nowy #kompakt #lustrzanka #prezent #swieta #święta #choinka #gift #recenzja #kup_prezent #pomysł_na_prezent #dobry_wybór #aparat_na_start #magdalena_adrian #Magdalena_Adrian #polska #germany #Wesseling #wybór # NIKON #Nikon #CANON #Canon #camera #YouTube #Vlog #Blog #posłuchaj #doradzić #jak #co #gdzie #nauka #subskrypcja #tested #test #testuj #testuje #film #video #polka #grupa #pomysł #obiektyw #tanio #drogo #fotografia #zdjęcia #robić #sprzedawca #sklep #oferty #aparat #potrzebny #bożenarodzenie #urodziny #kompaktowy #aparat_kompaktowy #grudzień #black friday #black friday_2017 #black friday_2018 #black friday_2019 #BlackFriday #pasja #zarobek #lekcje #amator #początkujący #fotograf #jak_zostać_fotografem #optyka #funkcje #body #kit #zestaw #samsung #znane_marki #grafika #możliwości #technika #technika_robienia_zdjęć #czas #przesłona #modelować #parametry #fit #fitnes #beautiful #podsumowanie #krajobrazy #architektura #portrety #cena #więcej #zakupy #dokonywać #talent #fotograficzny #poinformuj #model_aparatu #podarunek #niespodzianka #uzbierać #odłożyć

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Samobójstwo na życzenie : Czyli jak rzucić palenie. Toksyczna miłość do kawy i papierosa .

Mam 34 lata . Może to dużo a może i mało, zależy z której strony patrzeć i o czym myśleć. Kwestia wieku zawsze chyba pozostaje sporna, najważniejsze żeby czuć się młodo ale i w głowie mieć poukładane.  Z tym bywa różnie.  Coś co dziś wydaje Ci się mądre za rok pomyślisz że było głupie a coś co zrobiłaś  10 czy 15 lat temu dziś pomyślisz jak o  totalnej głupocie. 
Tak i było ze mną ! I jak we wszystkich przypadkach zaczyna się niewinnie, od kilku pociągnięć, tak dla zabawy, trochę dla szpanu.  Potem dochodzi zaciąganie się i chowanie po krzakach , żeby staży nie widzieli. Chociaż i tak zawsze wychodzi na jaw że palisz a czuć od Ciebie gorzej jak z popielniczki to wypierasz się że to nie prawda.  Jesteś z każdą fajką coraz bardziej uzależniony ale wmawiasz sobie że możesz rzucić. Potem już nie możesz rzucić.  Ty to uwielbiasz.  Po prostu lubisz palić.  I ja to w zupełności rozumiem !  Ja lubiłam palić.  W szczególności w określonych sytuacjach. 
Poranna kawa.  Bo nic tak nie smakuje jak

Witaj szkoło !!! Nauka języka obcego.

Zbliżała się 17:30 . Gdy ktoś strasznie się czegoś boi, to mówi się że "ma duszę na ramieniu " . Moja dusza była na obydwu ramionach a w głowie to już konkretnie straszyło. Bałam się jak cholera! Niby nie ma czego, ale strach paraliżował straszenie. 
  Nowi ludzie , w dodatku nie będą mówili w moim języku , nauczycielka prawdopodobnie też nie.  Nie wiedziałam czego mogę się spodziewać... ok ubrana, makijaż zrobiony, plecak spakowany -można iść.  Zeszyt kupiłam sobie chyba z miesiąc wcześniej, jak jeszcze się nie bałam a nie mogłam się doczekać.
Nie szłam całe szczęście sama.  Szłam z kochanym. Pod szkołą byliśmy dzień wcześniej, aby zobaczyć dokładnie gdzie jest i nie musieć szukać.  Tak więc teraz, pewnym krokiem, szliśmy w miejsce gdzie mają nauczyć mnie mówić, czytać i pisać po Niemiecku.

Pogoda była nie najlepsza ale bez tragedii.  No, może trochę wiało. Zaszliśmy po drodze do dm w którym odebraliśmy zamówiony kalendarz co zajęło nam chwilkę . Potem już całkiem nie daleko…

Pieniądze w butelce

Stoję przed sklepowym regałem, patrzę i zastanawiam się który napój kupić.  Wybór jest duży.  Na tyle duży że oczy robią szpagat.  Wziąć ulubiony? Czy może spróbować ten nowy co właśnie reklamują ? Wezmę obydwa! Plus jeszcze dla męża, konieczne gazowany- bo taki lubi. Jeszcze woda gazowana i nie gazowana. Podchodzę do kasy, płacę i jadę do domu.  Tam oczywiście odkręcam butelkę by się napić, orzeźwić ulubionym napojem z plastikowej butelki.  Ale czy tak na prawdę sama nie zostałam nabita w tą butelkę? Czy kiedykolwiek zastanawiałam się za jaki interes płacę? Nie tylko zresztą ja Ty również. Nic dziwnego, że ostatnimi czasy miasta tak bardzo nastawiają się na segregacje śmieci.  Przedsiębiorstwa gospodarstwa odpadami komunalnymi tylko zacierają rączki na ten złoty interes. Dla czego? Otóż w 2015 roku został przedstawiony raport KPMG "RYNEK NAPOJÓW BEZALKOHOLOWYCH W POLSCE " Okazało się że konsumenci wydali 21,7 mld zł na napoje bezalkoholowe  w tym najwięcej na gazowane bo aż…

zBlogowani

zBLOGowani.pl ">