Przejdź do głównej zawartości

Emigranci, Imigranci i Uchodźcy : Czyli bezpieczeństwo na Niemieckich ulicach.

Ostatnio media starannie podtrzymują gorącą atmosferę, której towarzyszy strach i panika przed uchodźcami. Tak na prawdę to kim oni są? Emigrantami, imigrantami czy uchodźcami? Te pojęcia plączą się chyba każdemu nawet dziennikarzom jak  również politykom wypowiadającym się publicznie w ich sprawie. Ja sobie uprościłam do jednego słowa "azylant" . Choć nie jest to nazwa poprawna, to  większość ma jakieś upodobane sformułowania.   Zobaczymy kto jest kim, w tym buszu niewiadomych . A więc zacznijmy o uchodźcach! Zgodnie z definicją "uchodźca jest każdy kto na skutek uzasadnionej obawy przed prześladowaniem z powodu swojej rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych lub przynależności do określonej grupy społecznej zmuszony był opuścić kraj pochodzenia oraz który z powody tych obaw nie może lub nie chce korzystać z ochrony swego kraju. " W Polsce większością uchodźcami są Ukraińcy. Z danych Urzędu do Spraw Cudzoziemców wynika,że od 2013 do końca 2016 roku uciekło  z Ukrainy 5789 Ukraińców po to aby w Polsce starać się o azyl.
W takim razie kim jest emigrant a kim jest imigrant?
Emigranci to wszyscy Ci którzy wyjeżdżają że swoich krajów z których pochodzą. Na przykład Polacy wyjeżdżający do Niemiec.  Imigranci to przyjezdni z zagranicy na pobyt czasowy lub w celu zamieszkania na stałe.  Wydawało by się to samo jednak dzieli się na legalną i nielegalną a jej przyczyny mogą być religijne, polityczne lub prywatne.
Jak widać definicje są jakie są. Ja jednak pozostanę przy moim nazewnictwie czyli "azylant "co oznacza wszystko razem to kupy wzięte wymienione wyżej . 
Dość jednak tych formułek ,pogadamy o tym co się dzieje na prawdę. 
Azylantów jest dużo! Dużo!DUŻO!!!!!! Nie ma co się oszukiwać.  Zobaczysz ich wszędzie i każdego dnia . Przypominam że mam na myśli wszystkich po za rodowitymi Niemcami.  Widzisz , słyszysz i co niektórych czujesz ( ale na to ostatnie reguły nie ma. Wszędzie tak może być). Polak , Ruski, Turek, Arab ...i reszta świata , cygani również osiedlili się w Niemczech. Na początku ( mając informacje i nastawienie z Polski) trochę sceptycznie patrzyłam na kwestię bezpieczeństwa.  Jednak chodzę! Żyje! Nawet chodzę na spacery i to nie tylko w dzień ale i wieczorem również.  Kochana Polska telewizja przestawi szare komórki wszystkim. Owszem Niemcy nie bardzo chętnie będą np mieszkać w bloku gdzie większością są obcokrajowcy . Za to obcokrajowiec chętnie wprowadza się tam gdzie jest dużo Niemców z prostych względów chęci akceptacji i przynależności.  Tyczy się to osób którzy przyjeżdżają tu i chcą się zaaklimatyzować i żyć po Niemiecku.  Jednak w dużej mierze tutejszym rodowitym mieszkańcom , którzy lubią czystość, porządek i spokój z zachowaniem prywatnej sfery ciężko wytrzymać przy niektórych narodowościach ściągających śmieci z ulic tak zwane wystawki ( rzeczy np meble półki kanapy wystawione do wywiezienia traktowane jako śmieci. ) I gromadzenie dosłownie wszędzie: w domach piwnicach czy garażach.  To jest niedopuszczalne! W Polsce możecie zauważyć sklepy z używanymi meblami i to w cenach nieraz kosmicznych.  Tak to właśnie te wystawki, inaczej śmieci, które sprzedawcę kosztuje tylko transport a  reszta to czysty zysk. Żałuję że nie ma nakazu ujawniania w takim sklepie że towar który kupujesz został nabyty ZA DARMO.  ( ale o tym będzie dokładnie w innym terminie) Powracając do tematu.... nikt nikogo nie morduje , na ulicy jest bezpiecznie czy też niebezpiecznie jak wszędzie zależy gdzie nosa wsadzisz. We wszystkich krajach są napady, rabunki uprowadzenia pobicia i gwałty czy morderstwa.  Dużo zależy też od tego w jakim towarzystwie się obracasz i co chcesz osiągnąć. Wiadomo różni ludzie - różne sytuacje.
Azylanci mają swoje sklepy w których zakupy robią również Niemcy jak i  Imbis- w tłumaczeniu bary kebabowe w których mają prawdziwe i pyszne kebaby ( zapraszam wkrótce , ten temat również się pojawi ) są kawiarnie, lodziarnie, Chińskie restauracje  i wiele innych.  Dla tych którzy nie boją się pracy i normalnie funkcjonować w społeczeństwie życie stoi otworem i nie są w żaden sposób dyskryminowani. 
Jest też dużo takich co siedzą na socjalnych pieniądzach I wykorzystują swój status dla własnych korzyści.  Nie jest to dobre ale niedługo ma dobiec końca.  Te środki mają zostać mocno ograniczone i taki auslender czyli obcokrajowiec będzie musiał sam zadbać o swój budżet bez pomocy kraju.  Szykuje się ostra selekcja .
Tv Polska jest obecna też w Niemczech . Jest sporo polskich rodzin ,które tylko taką oglądają.  Skutkiem tego jest ograniczenie własnej swobody.  Znam jedna taką rodzinę która po zmroku nie ruszą się nigdzie bo dopada ich strach . Z ich ust pada wytłumaczenie że " dużo azylantów chodzi" i spędzają kolejny wieczór przed tv. Sama też nigdzie nie pójdzie np nad rzekę bo żyje w niczym nieuzasadnionym strachu.  Żywy dowód na to jaki wpływ ma telewizja. 
Nie we wszystko trzeba wierzyć.  Nie wszystko wygląda tak jak to jest przedstawione w szczególności przez media.  Często opowiadają o tym tak, aby naród myślał że rząd podjął dobrą decyzję . Tak jak w naszym przypadku.  Polska płaci gigantyczne kary za nie przyjmowanie azylantów.  Gdyby jednak przyjęła - to Unia ich by utrzymywała.  A te protesty typu że Polacy nie pozwolą azylantom katować i gwałcić polskich kobiet ?!  Ja proszę ,zacznijcie od własnych żon! Zadbajcie o nie i przestańcie je katować.
Każdemu ciężko dopuścić do siebie osoby o innej kolorystyce skóry czy Religi ale nie dajmy się zwariować.  Żyjmy i dajmy żyć innym.
Podsumowując raz jeszcze tragedii nie ma.  Nikt nikogo nie zaczepia i nie robi innych dziwnych czy strasznych rzeczy.  Polaków jest tu bardzo dużo co chyba jest poniekąd dowodem na to że "świat nie taki zły jakim go malują " czy jakoś tak.
Dziękuję za chwile uwagi.  Jak zawsze pozdrawiam serdecznie i zapraszam na kolejny post już wkrótce

Magdalena Adrian, Magdalena_Adrian, Wesseling, NRW, Polska, canon polska, Canon Polsk, Niemcy Canon, Nikon Niemcy, Nikon Polska , Nikon Germany , Nikon PL, Nikon DE, Canon DE, wiosna, jesien, lato, zima, natura, przyroda, city scape, lans scape, produkty, product, koln, bon, duseldorf, reklama, makijaż, święta, asus, wacom, kosmetyki, farby, sklepy, napoje, produkty, water, sport, sportowa_fotografia, model, modeling, portrait, fotografia_produktowa, wesele, urodziny, blog, blogg, blogger, bloggerka, fotografia, fotograf, fotografka, samsung, samsung_galaxy, SamsungGalaxyS8+, Samsung_Galaxy_S8+, wesseling, recenzje, twoja_reklama, poland, germany, bloggerstyle, style, życie, life, opis, informacje, nauka, życie, pasja, przykład, zdolni, polak_potrafi, polka_potrafi, Niemcy_po_Polsku, moda, styl, fashion, testuj, testujemy, przetestuj, przetestuje, cute, natural, love, shot, gazeta, wiadomości, news, opinie, recenzje, praca, job, work, jobblogg, jobbloog, jobsherch, sechr, szukaj, plotki, opinie, prawda, fałsz, pieniądze, forsa, złoto, kasa, zarobki, zarabiać, wypłata, alkohol, pierścionek, ślub, zdjęcie, pozować, instagram, facebook, twitter, google, google+, pinterest, opis, jak_żyć , życie, wegetacja, śmierć, radość, pomysł, szkoła, klasa, czytać, pisać, art, kwiaty, radość, architektura, architecture, bulding, budynki, favoryt, artysta, pink, różowy, okulary, włosy, hairy, bluzka, kupić, zakupy, amazon, allegro, youtube,bimmer, bimmer_tuning, bmw, mini, cabrio, porsche, secret, top_secret, citroen, seat, ford, honda, hyundai, kia, mazda, opel, peugeot, volkswagen, anzeige, lovede, erzeugnis, produktfoto, natur, geld, test, ferien, schule, leben, interessen, hobby, arbeit, betrieb, zahlung, Blog_tester,
#Magdalena Adrian #Magdalena_Adrian #Wesseling #NRW Polska #canon polska #Canon #Polsk #Niemcy Canon #Nikon Niemcy #Nikon Polska  #Nikon Germany  #Nikon PL #Nikon DE #Canon DE #wiosn  #jesien #lato #zima #natura #przyroda #city #scape #lans scape #produkty #product #koln #bon #duseldor  #reklama #makijaż #święta #asus #wacom #kosmetyki #farby #sklepy #napoje #produkty #water #sport #sportowa_fotografia #model #modeling #portrait #fotografia_produktowa #wesele #urodziny #blog #blogg #blogger #bloggerka #fotografia #fotograf #fotografka #samsung #samsung_galaxy #SamsungGalaxyS8+ #Samsung_Galaxy_S8+ #wesseling #recenzje #twoja_reklama #poland #germany #bloggerstyle #style #życie #life #opis #informacje #nauka #życie# pasja #przykład #zdolni, #polak_potrafi #polka_potrafi #Niemcy_po_Polsku #moda #styl #fashion #testuj #testujemy #przetestuj #przetestuje #cute #natural #love #shot #gazeta #wiadomości #news #opinie #recenzje #praca #job #work #jobblogg #jobbloog #jobsherch #sechr #szukaj #plotki #opinie #prawda #fałsz #pieniądze #forsa #złot  #kasa #zarobki #zarabiać #wypłata #alkohol #pierścionek #ślub #zdjęcie #pozować #instagram #facebook #twitter #google #google+ #pinterest #opis #jak_żyć  #życie #wegetacja #śmierć #radość #pomysł #szkoła #klasa #czytać #pisać #art #kwiat #radość #architektura #architecture #bulding #budynki #favoryt #artysta, #pink #różowy #okulary #włosy #hairy #bluzka #kupić #zakupy #amazon #allegro #youtube #bimmer #bimmer_tuning #bmw #mini #cabrio #porsche #secret #top_secret #citroen #seat #ford #honda #hyundai #kia #mazda #opel #peugeot #volkswagen #anzeige #lovede #erzeugnis #produktfoto #natur #geld #test #ferien #schule #leben #interessen #hobby #arbeit #betrieb #zahlung #Blog_tester #za_granicą #polka_za_granicą #look #best #top 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Samobójstwo na życzenie : Czyli jak rzucić palenie. Toksyczna miłość do kawy i papierosa .

Mam 34 lata . Może to dużo a może i mało, zależy z której strony patrzeć i o czym myśleć. Kwestia wieku zawsze chyba pozostaje sporna, najważniejsze żeby czuć się młodo ale i w głowie mieć poukładane.  Z tym bywa różnie.  Coś co dziś wydaje Ci się mądre za rok pomyślisz że było głupie a coś co zrobiłaś  10 czy 15 lat temu dziś pomyślisz jak o  totalnej głupocie. 
Tak i było ze mną ! I jak we wszystkich przypadkach zaczyna się niewinnie, od kilku pociągnięć, tak dla zabawy, trochę dla szpanu.  Potem dochodzi zaciąganie się i chowanie po krzakach , żeby staży nie widzieli. Chociaż i tak zawsze wychodzi na jaw że palisz a czuć od Ciebie gorzej jak z popielniczki to wypierasz się że to nie prawda.  Jesteś z każdą fajką coraz bardziej uzależniony ale wmawiasz sobie że możesz rzucić. Potem już nie możesz rzucić.  Ty to uwielbiasz.  Po prostu lubisz palić.  I ja to w zupełności rozumiem !  Ja lubiłam palić.  W szczególności w określonych sytuacjach. 
Poranna kawa.  Bo nic tak nie smakuje jak

Witaj szkoło !!! Nauka języka obcego.

Zbliżała się 17:30 . Gdy ktoś strasznie się czegoś boi, to mówi się że "ma duszę na ramieniu " . Moja dusza była na obydwu ramionach a w głowie to już konkretnie straszyło. Bałam się jak cholera! Niby nie ma czego, ale strach paraliżował straszenie. 
  Nowi ludzie , w dodatku nie będą mówili w moim języku , nauczycielka prawdopodobnie też nie.  Nie wiedziałam czego mogę się spodziewać... ok ubrana, makijaż zrobiony, plecak spakowany -można iść.  Zeszyt kupiłam sobie chyba z miesiąc wcześniej, jak jeszcze się nie bałam a nie mogłam się doczekać.
Nie szłam całe szczęście sama.  Szłam z kochanym. Pod szkołą byliśmy dzień wcześniej, aby zobaczyć dokładnie gdzie jest i nie musieć szukać.  Tak więc teraz, pewnym krokiem, szliśmy w miejsce gdzie mają nauczyć mnie mówić, czytać i pisać po Niemiecku.

Pogoda była nie najlepsza ale bez tragedii.  No, może trochę wiało. Zaszliśmy po drodze do dm w którym odebraliśmy zamówiony kalendarz co zajęło nam chwilkę . Potem już całkiem nie daleko…

Pieniądze w butelce

Stoję przed sklepowym regałem, patrzę i zastanawiam się który napój kupić.  Wybór jest duży.  Na tyle duży że oczy robią szpagat.  Wziąć ulubiony? Czy może spróbować ten nowy co właśnie reklamują ? Wezmę obydwa! Plus jeszcze dla męża, konieczne gazowany- bo taki lubi. Jeszcze woda gazowana i nie gazowana. Podchodzę do kasy, płacę i jadę do domu.  Tam oczywiście odkręcam butelkę by się napić, orzeźwić ulubionym napojem z plastikowej butelki.  Ale czy tak na prawdę sama nie zostałam nabita w tą butelkę? Czy kiedykolwiek zastanawiałam się za jaki interes płacę? Nie tylko zresztą ja Ty również. Nic dziwnego, że ostatnimi czasy miasta tak bardzo nastawiają się na segregacje śmieci.  Przedsiębiorstwa gospodarstwa odpadami komunalnymi tylko zacierają rączki na ten złoty interes. Dla czego? Otóż w 2015 roku został przedstawiony raport KPMG "RYNEK NAPOJÓW BEZALKOHOLOWYCH W POLSCE " Okazało się że konsumenci wydali 21,7 mld zł na napoje bezalkoholowe  w tym najwięcej na gazowane bo aż…

zBlogowani

zBLOGowani.pl ">